Spieren in beweging
In deze onderzoekslijn ligt de focus op de gevolgen van verminderde spierkracht, spiercoördinatie en spiervermoeidheid op het dagelijks leven van patiënten en de mate van participatie. Patiënten met een spierziekte vormen een belangrijke doelgroep, maar in het onderzoek richten we ons ook nadrukkelijk op andere patiënten. Wat we binnen de onderzoekslijn onderzoeken en leren van paralympische topsporters passen we toe bij patiënten, en andersom.
Lopende onderzoeken
- Orthese doelmatigheidsonderzoek
- De relatie tussen beperkte dorsaalflexie van de enkel en spierzwakte bij volwassenen met perifeer neurologische aandoeningen
- De invloed van beperkingen in armfunctie op de prestatie bij rolstoelrugby spelers
- Classificatie van arm-coordinatie stoornissen bij rolstoelrugby
- Het effect van uitvoeren van games in de thuissituatie op voorkomen van vallen bij mensen na een CVA
- Meten van arm/hand-kracht tijdens het uitvoeren van ADL bij kinderen met CP
- De diagnostiek en behandeling van dysartrie en dysfagie bij kinderen met een spierziekte (promotie-onderzoek)
- DETAIL- NMD: meten van spiervermoeidheid van patiënten met een spierziekte
- I’m fine studie, effect van training bij spierziekten
- Het effect van een soft robotische hand, de iHand op de handfunctie bij patiënten met een beperkte handfunctie
Lopende innovatieprojecten
- Ontwikkeling van een zorgnetwerk voor spierziekten. Lees meer over dit zorgnetwerk.
- Evalueren van het effect van de KENEVO orthese, C-brace op de loopvaardigheid (OIM, LIVIT)
- Het bruikbaar en toepasbaar maken van gaming voor kinderen met een beperking
Dr. Nicole Voet is hoofd van de onderzoekslijn.
Spierenraad
De Spierenraad is een wetenschappelijk patiëntenpanel en een pilotproject bij Klimmendaal. Het wetenschappelijke patiëntenpanel ‘Spierenraad’ denkt mee in alle fases van het onderzoek. Lees meer over de Spierenraad.
Nieuws over Spieren in beweging